Melbourne: Αρκετά σύννεφα, νεροποντή, 10 °C

Sydney: Καθαρός ουρανός, 16 °C

Athens: Καθαρός ουρανός, 28 °C

Altona Magic και Langwarrin για NPL

Στο State League Βικτώριας

Node Tools

Rate This

0
No votes yet
Your rating: None
Το Malvern City όπως παρατάχθηκε στο ματς του Σαββάτου κόντρα στο Mornington. &#

Το Malvern City όπως παρατάχθηκε στο ματς του Σαββάτου κόντρα στο Mornington. Φώτο: Κώστας Ντεβές

06 June 2017

Τόσο η Altona Magic όσο και το Langwarrin, συνέχισαν με νίκες στην 10η ημέρα των πρωταθλημάτων State League στη μεγάλη Κατηγορία και έκαναν αποφασιστικό βήμα ανόδου στα ανώτερο πρωτάθλημα της Βικτώριας, το NPL. 

Οι Magic δεν συνάντησαν πρόβλημα απέναντι στον Πανελλήνιο και με δύο γκολ στο πρώτο μέρος επικράτησαν με 2-0, ενώ την ίδια ώρα το Langwarrin περνούσε νικηφόρα από το Quarries Park με 3-2 επί του Clifton Hill, διατηρώντας, ταυτόχρονα, το αήττητο στον Νοτιοανατολικό Όμιλο.

Μοναδική κερδισμένη η ομάδα-έκπληξη του φετινού πρωταθλήματος, Caulfield Cobras, η οποία επέστρεψε στις νίκες με σπουδαίο διπλό στο Morwell με 0-1, με το μοναδικό γκολ να σημειώνει ο Thomas Rankin.

Το Malvern City με μεγάλες απώλειες κατά τη μεταγραφική περίοδο με έξι παίκτες να μεταγράφονται σε ομάδες πρωταθλημάτων μεγαλύτερων Κατηγοριών, προσπάθησε αλλά δεν τα κατάφερε απέναντι στο Mornington από το οποίο και ηττήθηκε με 2-1. 

Ήττα με σκορ 4-1 γνώρισε και ο Άρης στη St. Kilda από την ομώνυμη νεοφώτιστη ομάδα που κάνει και αυτή θεαματική πορεία φέτος. 

Ο ΠΑΟΚ ηττήθηκε στο ντέρμπι των ουραγών από το Westgate με 1-0 και πλέον η ομάδα της Altona βρίσκεται τελευταία στη βαθμολογία και θα πρέπει να καταβάλει μεγάλες προσπάθειες για να αποφύγει τον υποβιβασμό. 

Στην Β' Κατηγορία, η Φλώρινα (Sporting Whittlesea) πήρε τη νίκη με 2-1 και ξέφυγε από τις τελευταίες θέσεις με τις Essendon Κω και Westvale να χάνουν έδαφος μετά τις ήττες τους από Hoppers Crossing και Corio αντίστοιχα. 

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΕΛΛΗΝΙΚΩΝ ΟΜΑΔΩΝ ΚΑΙ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΕΣ Α' ΚΑΙ Β' ΚΑΤΗΓΟΡΙΩΝ

Α΄ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ - ΒΟΡΕΙΟΔΥΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ

Yarraville Glory – Preston Lions2-3

Westgate – Altona East Phoenix1-0

Altona Magic – Western Suburbs2-0

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ 

1. Altona Magic 25

2. Geelong 20

3. North Sunshine 19

4. Banyule 17

5. Keilor 17

6. Sydenham 14

7. Western Suburbs 13

8. Essendon Royals 12

9. Preston 11

10. Yarraville Δόξα 8

11. Westgate 6 

12. Altona ΠΑΟΚ 4 

* Οι Altona East & Preston Lions έχουν από έναν αγώνα λιγότερο.

Α' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ - ΝΟΤΙΟΑΝΑΤΟΛΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ

St Kilda – South Springvale

4-1

Malvern City – Mornington

1-2

Clifton Hill – Langwarrin2-3

Morwell Pegasus – Caulfield Cobras0-1

B' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ - ΒΟΡΕΙΟΔΥΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ

Hoppers Crossing – Essendon United3-0

Corio – Westvale Olympic3-1

Sporting Whittlesea – Moreland United-1

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1. Hoppers Crossing 24

2. Hume Uinited 23

3. Altona City 23

4. Corio 22

5. Fitzroy 18

6. Geelong Rangers 14

7. Sp. Whittlesea 11

8. Cairnlea 10

9. Westvale 8

10. Essendon United 7

11. Diamond Valley 6 

12. Moreland United 3

ΝΙΚΗ MILL PARK - ΙΣΟΠΑΛΟΙ ΟΙ ΑΡΓΟΝΑΥΤΕΣ

Στην Δ' Κατηγορία συνεχίστηκε η ανοδική πορεία του Mill Park, με τον ελληνοκυπριακό σύλλογο των βορείων προαστίων να κερδίζει το ντέρμπι κορυφής με την Northern Falcons με 2-1 και να σκαρφαλώνει στην τρίτη θέση της βαθμολογίας και να διατηρεί την επαφή της με την κορυφή στους έξι βαθμούς και μόλις ένα βαθμό από την ομάδα του Balwyn, Boroondara Carey Eagles. 

Η ομάδα του Ανταγόρα κατατρόπωσε την Watsonia Heights με 6-2, ενώ θετική ισοπαλία 3-3 απέσπασε ο Απόλλωνας στο Greenvale.

Οι Αργοναύτες διατήρησαν την πρωτιά μετά το ισόπαλο 1-1 στο Shipston Reserve στο ντέρμπι κορυφής με την Springvale City, με την νεοσύστατη Harrisfield να φεύγει από το Rosebud με τον βαθμό της ισοπαλίας.

Τέλος στην Ε' Κατηγορία, η ΑΕΚ είχε ρεπό, με την ομάδα των Chisholm να δέχεται στο Lilydale την ήττα και να χάνει σημαντικό έδαφος. 

Στον Βόρειο Όμιλο το Keon Park δέχτηκε βαριά ήττα με 6-0.

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΕΛΛΗΝΙΚΩΝ ΟΜΑΔΩΝ ΚΑΙ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΕΣ Δ' ΚΑΙ Ε' ΚΑΤΗΓΟΡΙΩΝ

Δ΄ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ - ΒΟΡΕΙΟΣ OΜΙΛΟΣ

Greenvale United – Darebin Απόλλων3-3

West Preston – Watsonia Heights6-2

Mill Park – Northern Falcons 2-1

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ 

1. Lalor United 28

2. Boroondara 23

3. Mill Park 22

4. Falcons 20

5. Marcellin 17

6. RMIT 15

7. West Preston 11

8. Watsonia 11

9. Greenvale United 10

10. Απόλλων 9

11. North City 4

12. Brunswick Zebras 0

Δ΄ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ - ΝΟΤΙΟΣ OΜΙΛΟΣ

Αργοναύτες – Springvale City 1-1

Rosebud Heart - Harrisfield0-0

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1. Αργοναύτες 22

2. Spring. City 20

3. Baxter 20

4. Monash Uni 19

5. Dandenong South 19

6. Harrisfield 15

7. Rosebud 14

8. EUSC 14

9. Keysborough 12

10. Noble Park 9

11. Sparrows 5

12. E. Hills Fire 0

Ε' ΚΑΤΗΓΟΡIΑ - ΑΝΑΤΟΛΙΚOΣ OΜΙΛΟΣ

Mt Lilydale – Chisholm United 2-0

Ρεπό: ΑΕΚ Waverley

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1. Monash City 22

2. East Brighton 18

3. Chisholm United 18

4. AEK Waverley 13

5. Old Ivanhoe 11

6. Albert Park 10

7. Mt Lilydale 10

8. East Bentleigh 8

9. Old Trinity8

10. Glen Waverley 7

11. Swinburne 7

Ε' ΚΑΤΗΓΟΡIΑ - ΒOΡΕΙΟΣ OΜΙΛΟΣ

Bundoora United – Keon Park 6-0

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1. Craigieburn 27

2. Heid. Eagles 25

3. Plenty Valley 21

4. Bundoora United 20

5. Campbellfield 17

6. Uni Hill 17

7. Mitchell 12

8. Moreland 11 

9. Meadow 10

10. Keon Park 10

11. Thornburry 3

12. Yeti 0

Read more from

Copyright © 2009-2016 Ethnic Publications Pty Ltd ABN 13005 255 087