Την ήττα με 3-1 γνώρισε το βράδυ της Τρίτης στη Σιγκαπούρη η Ελλάς και τώρα χρειάζεται νίκη στην σημερινή ρεβάνς για να…  πάει στην παράταση και να ελπίζει σε πρόκριση στην τελική φάση της διεθνούς διοργάνωσης.

Η Bangkok Glass, ήταν καλύτερα προετοιμασμένη και, παρ’ ότι δέχτηκε πρώτη γκολ, κατάφερε να ισοφαρίσει και να πετύχει τη μεγάλη νίκη με άλλα δύο τέρματα.
Οι δύο ομάδες μοιράστηκαν την υπεροχή ανά ημίχρονο.

Οι κυανόλευκοι είχαν την πρωτοβουλία των κινήσεων στο πρώτο 45λεπτο, προηγήθηκαν στο 19’ με τον Ντάνιελ Βασιλέφσκι, δημιούργησαν άλλες δύο πολύ καλές ευκαιρίες για περισσότερα γκολ, αλλά δεν τα κατάφεραν με το πρώτο ημίχρονο να λήγει 1-0.

Στην επανάληψη, η Ελλάς έδειξε σημάδια κούρασης, αφού οι παίκτες της ήταν εκτός δράσης για μεγάλο διάστημα με τη λήξη του πολιτειακού πρωταθλήματος.
Με τους Ταϊλανδούς να επιβάλουν τον δικό τους ρυθμό, η ισοφάριση ήρθε στο 60’ και με άλλα δύο γκολ η Glass, δείχνοντας την κλάση της, κέρδισε με 3-1.

Οι δύο ομάδες θα ξαναπαίξουν σήμερα και χωρίς να ισχύει ο «κανόνας» των εκτός έδρας τερμάτων, η Ελλάς θέλει νίκη με οποιοδήποτε σκορ, για να παίξει παράταση με πολλές ελπίδες να κερδίσει και να προκριθεί στον τελικό του διεθνούς κυπέλλου της Σιγκαπούρης.