Με την αναμέτρηση ανάμεσα στον Ολυμπιακό Β’ και τα Χανιά συνεχίστηκε η 15η αγωνιστική, στον Β’ όμιλο, της Super League 2. Μάχη που έληξε με νικητές τους γηπεδούχους με 2-0. Το… αγωνιστικό πιάτο της ημέρας στον όμιλο, υπενθυμίζεται, «άνοιξε» την Παρασκευή (17/3) με τη «λευκή» ισοπαλία στο ματς μεταξύ της ΑΕΚ Β’ και της Καλαμάτας (0-0). Αναλυτικά:

15. ΠΑΟ Ρουφ 0 -12αγ.

*Εκκρεμεί η τύχη του αγώνα ΠΑΟ Ρουφ – Επισκοπή (9η αγωνιστική) ενώ θα οριστεί εκ νέου η αναμέτρηση Ηρόδοτος – ΑΕΚ Β’ (10η αγωνιστική).

*Στην ΠΑΕ Ολυμπιακός Β’ έχουν αφαιρεθεί πέντε (5) βαθμοί κατόπιν απόφασης του Μονομελούς Πειθαρχικού Οργάνου της SL2 (22/2/23) για τον αγώνα με την ΠΑΕ Athens Kallithea FC της 7ης αγωνιστικής του Πρωταθλήματος Betsson Super League 2, 2022-2023.

*Στην ΠΑΕ Ολυμπιακός Β’ έχουν αφαιρεθεί επιπλέον πέντε (5) βαθμοί κατόπιν απόφασης του Μονομελούς Πειθαρχικού Οργάνου της SL2 (10/3/23) για τον αγώνα με την ΠΑΕ Κηφισιά ΑΕ της 10ης αγωνιστικής του Πρωταθλήματος Betsson Super League 2, 2022-2023.

Super League 2: Ισοπαλία στις καθυστερήσεις, στην Ευκαρπία, για ΠΑΟΚ Β` και Μακεδονικό (3-3)

Με την αναμέτρηση στο γήπεδο της Ευκαρπίας, στη Θεσσαλονίκη, άνοιξε σήμερα η αυλαία για τη 15η αγωνιστική, στον Α’ όμιλο, της Super League 2. Μάχη που κρίθηκε στις καθυστερήσεις και έληξε με τις δύο ομάδες ισόπαλες με 3-3. Ο ΠΑΟΚ Β’ προηγήθηκε με 1-0, ο Μακεδονικός, όμως, έκανε την ολική ανατροπή και προηγήθηκε, στο 81′- με εύστοχο χτύπημα πέναλτι- με 2-3. Ο «Δικέφαλος» σκόραρε ξανά στο 92′, με συνέπεια το τελικό αποτέλεσμα. Αναλυτικά:

15. Απόλλων Λάρισας 4 -12 αγ.

*Με αφαίρεση τριών (3) βαθμών τιμωρήθηκε ο Απόλλων Λάρισας από το Διαιτητικό Δικαστήριο.