Νίκη με ανατροπή σημείωσε ο ΠΑΟΚ στην Τούμπα ξεπερνώντας το δύσκολο εμπόδιο της Λάρισας με 2-1, αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ από την Θεσσαλική ομάδα που προηγήθηκε με κεφαλιά του Νούνιτς στο 36′. Ο Δικέφαλος της Θεσσαλονίκης ισοφάρισε με πέναλτι του Πρίγιοβιτς στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους και πέτυχε πλήρη ανατροπή στο 69′ με προβολή του Ακπομ, τρία λεπτά μετά την είσοδο του στο παιχνίδι.
Ολομέτωπη επίθεση προς πάσα κατεύθυνση εξαπέλυσε ο μεγαλομέτοχος της ΑΕΛ, Αλέξης Κούγιας, μετά τον αγώνα των «βυσσινί» στην Τούμπα και την ήττα (1-2) από τον ΠΑΟΚ. Σύμφωνα με τη δήλωση στην οποία προέβη, αύριο θα καταθέσει στον πρόεδρο της ΕΠΟ τα δελτία των ποδοσφαιριστών της ΑΕΛ.

Τα αποτελέσματα και οι σκόρερ των αναμετρήσεων της 13ης αγωνιστικής στη Super League:
Αστέρας Τρίπολης-ΠΑΣ Γιάννινα 1-0