Ο Ηρακλής ήταν άξιος νικητής της μάχης με τους νέους της Victory με 4-2. Η ομάδα του Kuzman είχε δύο εκρηκτικά πεντάλεπτα, ένα σε κάθε ημίχρονο με τα τέσσερα γκολ να πετυχαίνουν οι Goodwin στο 19′, Yousif στο 22′, Fradijevic στο 63′, Whatley στο 66′ με τους πιτσιρικάδες της Victory να αιφνιδιάζουν προς στιγμήν όταν ισοφάρισαν το ματς με τους Sette στο 27′) και Waring στο 37′.

Ο Πυθαγόρας έχασε τη νίκη στα τελευταία λεπτά στο κρίσιμο ματς με τους Eastern Lions, αλλά έφυγε μάλλον ικανοποιημένος με τον βαθμό της ισοπαλίας (2-2) που του διατήρησε την διαφορά των 4 βαθμών από την ομάδα του Burwood, ενώ αύξησε την απόστασή του από την ουραγό της βαθμολογίας Richmond στους 6 βαθμούς.

Σε αντίθεση με τους Ηρακλή και Πυθαγόρα, το αποτέλεσμα του Λεωνίδα ήταν άσχημο καθώς ηττήθηκε στο Dunstan Reserve από την Werribee City με 0-2. Η ομάδα του Γιώργου Καρκαλέτση βρέθηκε μακριά από τον καλό της εαυτό, ναι μεν, δημιουργώντας ευκαιρίες αλλά ήταν υπερβολικά άστοχη.

10. Richmond 14

* Οι Dandenong City, Dandenong Thunder και Nunawading City έχουν από έναν αγώνα λιγότερο.