Με τον Κάρολ Σφιντέρσκι να πετυχαίνει ένα γκολ και να κερδίζει ένα πέναλτι, ο ΠΑΟΚ επικράτησε 3-1 του Απόλλωνα Σμύρνης στο «Γεώργιος Καμάρας», σε αναμέτρηση για την 8η αγωνιστική της Super League. Άκρως αξιόμαχη η «ελαφρά ταξιαρχία», προδόθηκε από τα λάθη της άμυνας και συμπλήρωσε πέντε σερί ήττες. Τρίτη νίκη σε ισάριθμα ματς με τον Πάμπλο Γκαρσία στον πάγκο για τους «ασπρόμαυρους»!

Απόλυτα ικανοποιημένος από την εμφάνιση του δευτέρου ημιχρόνου, αλλά και την «άλλη διάσταση» που δίνει ο Αρμίντο Μπρούμα στην επιθετική ανάπτυξη του Ολυμπιακού, δήλωσε ο Πέδρο Μαρτίνς μετά τη νίκη της ομάδας του με 2-0 επί του ΟΦΗ στο «Θεόδωρος Βαρδινογιάννης», στο πλαίσιο της 8ης αγωνιστικής της Super League.

Με γκολ των Αχμέντ Χασάν και Γιώργου Μασούρα στο δεύτερο ημίχρονο, ο Ολυμπιακός «δράπετευσε» από το «Θεόδωρος Βαρδινογιάννης», κερδίζοντας 2-0 τον ΟΦΗ στο πλαίσιο της 8ης αγωνιστικής της Super League. Από ένα δοκάρι είχαν οι δυο ομάδες στο πρώτο ημίχρονο. Μέσω Video Assistant Referee ακυρώθηκε πέναλτι υπέρ των γηπεδούχων και γκολ των φιλοξενούμενων που «έπιασαν» τον Άρη στην κορυφή της βαθμολογίας.

Τα αποτελέσματα και οι σκόρερ στα παιχνίδια της 8ης αγωνιστικής της Super League:

ΠΑΣ Γιάννινα – Παναιτωλικός       0-0

Παναθηναϊκός – Ατρόμητος          0-1