Την τέταρτη διαδοχική της νίκη πέτυχε απόψε η ΑΕΚ, που επικράτησε 2-1 του Ατρόμητου στο ΟΑΚΑ και ανέβηκε μόνη πλέον στη δεύτερη θέση της βαθμολογίας της Super League μετά από 17 αγωνιστικές. Το σκορ άνοιξε με πέναλτι ο Ολιβέιρα στο 63΄, ενώ το 2-0 πέτυχε ο Λιβάγια στο 73΄. Μείωσε με πέναλτι ο Λάζαρος Χριστοδουλόπουλος στο 89΄.

Το γρήγορο γκολ του Αργύρη Καμπετσή και οι επεμβάσεις του Σωκράτη Διούδη ήταν τα «κλειδιά» για να φύγει ο Παναθηναϊκός με τη νίκη επί του Άρη από το «Κλεάνθης Βικελίδης», σε αναμέτρηση για τη 17η αγωνιστική της Super League. Αρκετές χαμένες ευκαιρίες –ιδίως στο δεύτερο μέρος – και για τις δυο ομάδες, με τους «κίτρινους» να έχουν, μεταξύ άλλων, δοκάρι με τον Ντάνιελ Μαντσίνι.

Παρά την σπουδαία νίκη του Παναθηναϊκού, ο Σωκράτης Διούδης ήταν έξω φρενών μετά το τέλος του αγώνα στο «Κλεάνθης Βικελίδης», μετά τα όσα άκουσε από άτομα που βρίσκονταν στην κερκίδα και τον έβριζαν από το πρώτο λεπτό! Και ξέσπασε on camera σε δηλώσεις που έκανε κανάλι της NOVA.

Δραματική εξέλιξη είχε ο αγώνας του πρωτοπόρου Ολυμπιακού με τον ΠΑΣ Γιάννινα στο “Γ. Καραϊσκάκης” στο πλαίσιο της 17ης αγωνιστικής της Super League, αφού οι γηπεδούχοι πήραν τη νίκη με 1-0 στο 4ο λεπτό των καθυστερήσεων με τέρμα του Χασάν.

Τα αποτελέσματα και οι σκόρερ της 17ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Super League:

Αστέρας Τρίπολης – Παναιτωλικός  2-0